Neinvestujte, 11 dôvodov prečo vám neodporúčam investovať.

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

Tento článok resp. jednotlivé body som sa rozhodol napísať z dôvodu, že sociálne siete sú plné odporúčaní kam, kde, kedy a ako investovať. Od sporiacich účtov v banke zo zhodnotením od 0,1 % p.a, cez Forex po kryptomeny so „slubovaným“ zhodnotením blížiacim sa k trom ciferným číslam. Toto su moje dôvody a odporúčania pre ľudí, ktorí nechcú podstupovať žiadne riziko. Ja vnímam ako riziko neivestovať a nechať peniaze podliehať inflácií. Ak to vnímate podobne a záleží vám, ako ochraniť peniaze pred infláciou kontaktujte ma.

Bod č. 1: Je pre vás návratnosť vašej investície primalá a znehodnotenie peňazí skrz inflácie vám neprekáža.

Bod č. 2: Nediverzifikujete svoje portfólio, ktoré vám pomôže zmierniť vplyv veľkých výkyvov trhu na vaše portfólio.

Bod č. 3: Máte strach z možných strát a myslíte si, že investovaním prídete o peniaze. 

Bod č. 4: Nemáte dostatočnú finančnú rezervu a budete potrebovať peniaze v dobe 6 – 24 mesiacov. 

Bod č. 5: Si myslíte, že peniaze na účte vám nezníži inflácia.

Bod č. 6: Budete neustále kontrolovať stav vašich investícií a bude vás to robiť nepokojnými.

Bod č. 7: Nerozumiete do čoho investujete a odporučil vám túto investíciu známy, ktorý nemá v danom sektore dostatok informácií.

Bod č. 8: Si myslíte, že investovanie je len pre bohatých ľudí (samozrejme, bohatí ľudia majú viac možností, avšak aj bežný človek s bežným príjmom môže investovať.)

Bod č. 9: Vám nič nehovorí zložený úrok a myslíte si, že konečný výsledok vašich investícií  bude len súčet všetkých investovaných peňazí (investovanie nie je sporenie.)

Bod č. 10: Máte obavy, že budete v čase prepadu na trhoch vyberať – realizujete tak stratu.

Bod č.11: Nemáte zvolenú stratégiu a cieľe investovania.

Ak aj vy patríte do tejto skupiny s najväčšou pravdepodobnosťou investovanie nieje vhodný nástroj pre vás. Zároveň musíte akceptovať, že inflácia bude pomaly ukrajovať z vašich úspor. Ak by ste ale mali nejaké otázky, prípadne chceli získať ďalšie informácie ako nespraviť chybu pri investíciách kontaktujte ma.

Autor článku : PhDr. Michal Gábel

Ďalšie články

Návrat hore
Scroll to Top