Je skutočne Apple dlhodobým „kráľom“ inovácií, alebo ako profitovať z predaja ich produktov ?

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

Zostane Apple lídrom v technologickom svete, alebo bol vôbec niekedy  lídrom ?

Či chceme alebo nie, spoločnosť Apple sa už desaťročia drží na vrchole technologického sveta. Inovatívne produkty, silná značka a lojálni fanúšikovia robili a robia z Apple jedného z lídrov vo svojom obore.  S  čím ale môžeme počítať v najbližších 10 rokoch? Niekde na internete som našiel odpoveď, že Apple získa ešte väčšiu dominanciu s  neustálym prísunom noviniek. Osobne si myslím, že Apple už nie tá technologická firma, ktorá určuje trend. Avšak vždy sa im min. 1 x za 4-5 rokov podarí vystreliť a predstaviť niečo nečakané k čomu sa budú chcieť ostatní výrobcovia priblížiť a napodobniť. ( naposledy Apple VisionPro)

Prečo Apple zostane lídrom?

  • Silná značka: Apple má jednu z najsilnejších značiek na svete. Ľudia milujú Apple produkty a sú ochotní za ne platiť častokrát vysoké obstarávacie ceny. To dáva Apple obrovskú konkurenčnú výhodu.
  • Lojálni fanúšikovia: Apple má neuveriteľne lojálnu fanúšikovskú základňu. Fanúšikovia sú nadšení pre produkty Apple v podobe Apple watch, Iphone, Macbook, Ipad, Apple TV a najnovšie aj Apple VisionPro. To je pre Apple neoceniteľný marketingový nástroj.
  • Kompatibilita : Ich produkty spolu neuveriteľne rýchlo a stabilne komunikujú. Vlastniť Iphone bez Macbooku si dnes neviem predstaviť.

„One more thing“ – nekonečný prúd prekvapení

Apple je známy svojimi legendárnymi eventami, na ktorých predstavuje nové produkty a služby. Tieto eventy sú vždy plné očakávania. A práve „one more thing“ momenty, kedy Apple odhalí niečo neočakávané, robia tieto eventy zaujímavé. Dúfam, že nás  Apple v najbližších 10 rokoch nenechá nudiť. Konferencie sú vždy graficky/vizuálne veľmi pôsobíve, často však Apple iba dobieha konkurenciu. Napríklad, keď až v roku 2023 prišiel s USB-C konektorom do Iphonu 🙁

Ako profitovať na Apple?

Ak veríte v budúcnosť Apple, existuje viacero spôsobov, ako na tom zarobiť. Jedným z nich je investovať do akcií Apple. Apple je súčasťou mnohých svetových indexov, ako napríklad S&P 500 a Nasdaq 100.  Samozrejme, investovanie do akciového trhu vždy so sebou nesie určité riziká. Pred investovaním by ste si mali urobiť vlastný prieskum a zvážiť svoje investičné ciele a toleranciu voči riziku. Prikladám aj 5 ročný graf spoločnosti Apple a indexu Nasdaq.

Záver

Apple patrí bezpochyby k lídrom vo svojom obore a s najväčšou pravdepodobnosťou ním zostane aj v najbližších 10 rokoch. Inovácie, silná značka a lojálni fanúšikovia sú len niektoré z faktorov, ktoré k tomu prispievajú.

Spracoval : PhDr. Michal Gábel

Ďalšie články

Návrat hore
Scroll to Top